W minionych latach niejednokrotnie informowaliśmy o medalach zdobywanych przez szczytnian podczas Światowych Igrzysk Policji i Straży Pożarnej. Dobrą tradycję kontynuują wykładowcy WSPol Maciej Wojciechowski i Grzegorz Tomczak, którzy z amerykańskiego Fairfax wrócili zdecydowanie z tarczą.

Sukces za wielką wodą

Uczestnicy igrzysk, które odbyły się po raz szesnasty, mieli do wyboru 65 konkurencji, niekiedy dość nietypowych. Reprezentanci WSPol próbowali swoich sił w biegach. Z dobrym zresztą skutkiem. Maciej Wojciechowski, stały uczestnik World Police&Fire Games, wywalczył indywidualnie złoto w biathlonie letnim i biegu na 3 km z przeszkodami (kategoria +40). W pierwszej z tych konkurencji szczytnianin wyprzedził następnego na mecie zawodnika z Kanady o ponad 3 minuty. W biegu na 3000 m z przeszkodami walkę z Wojciechowskim podjął jedynie Jason van Horn z USA, który stracił blisko 10 s. Czas naszego zawodnika to 10:38:51. Szczytnianin indywidualnie wywalczył także brąz w biegu przełajowym na dystansie 10 km (36:09). Do srebrnego medalu zabrakło 26 sekund. Maciej Wojciechowski swoją kolekcję rozszerzył o dwa złote krążki wywalczone drużynowo: z Grzegorzem Tomczakiem z WSPol w biathlonie oraz Adamem Thielem z Lęborka i Rosjaninem Artemem Sobolevem w biegu przełajowym.

Drugi z naszych reprezentantów Grzegorz Tomczak wrócił do kraju z drużynowym złotem w biathlonie. Indywidualnie zajął 4. miejsce, a do brązowego medalu zabrakło 8 sekund.

Kolejne igrzyska odbędą się za dwa lata w Montrealu.