Ponad 300 młodych judoków z 27 klubów rywalizowało w XIV Międzynarodowym Turnieju Judo Młodzików i Dzieci w Sochaczewie. W tym gronie bardzo dobrze wypadła trójka zawodników „Gwardii” Szczytno.

Sukcesy judoków w Sochaczewie i Biskupcu
Podopieczni Tadeusza Dymerskiego wywalczyli pięć medali …

Wśród młodzików złote medale wywalczyli: Maja Rykowska (-57 kg) i Wiktor Dodajewski (-73 kg). - Na uwagę zasługuje fakt, że Wiktor wszystkie trzy pojedynki wygrał przed czasem - mówi trener Michał Dymerski. W klasyfikacji medalowej młodzików „Gwardia” Szczytno zajęła 2. miejsce. W kategorii dzieci brązowy medal wywalczyła Natalia Dodajewska (-63 kg).

Turniej z udziałem najmłodszych judoków rozegrano także w Biskupcu. Na macie wystąpiło 70 zawodników z 8 klubów, w tym kilkuosobowa ekipa „Gwardii” Szczytno prowadzona przez Tadeusza Dymerskiego. Drugie miejsca zajęli: Marcel Kobylas (-26 kg), Ksawery Ochenkowski (- 32 kg), Ignacy Narębski (- 43 kg) i Jakub Koźlicki (-53 kg). Na trzecim stopniu podium stanęła Wiktoria Kobylas (-42 kg). O krok od zdobycia medalu byli: Piotr Eustrat i Agata Żarnoch, zajmując czwarte miejsca.

… a jego syna Michała – trzy

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Marcel Kobylas, który wygrał trzy walki przed czasem, a w finale uległ przeciwnikowi nieznacznie na punkty.