Bardzo dobrze spisali się w ostatnich dniach lekkoatleci MKL Juranda Szczytno rywalizujący na zawodach międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich. W Akademickich Mistrzostwach Polski po dwa medale zdobyli Marok i Borkowski, a w barwach reprezentacji Polski wystąpili Marszelewska, Kijewski i Rodziak. Z kolei rekordowo liczna grupa najmłodszych adeptów lekkiej atletyki reprezentowała klub na zawodach w Olsztynie, przywożąc aż 10 medali.

Sukcesy Juranda w kraju i województwie
Wojciech Marok dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Jakub Borkowski w rzucie dyskiem był drugi (na zdjęciu), a w pchnięciu kulą – trzeci

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI

(Poznań, 20-22 maja)

W stolicy Wielkopolski pojawiła się cała krajowa czołówka, zarówno w rzucie dyskiem, jak i pchnięciu kulą. Wystartowało ponad 60 zawodników w każdej konkurencji, więc przeciwników było co nie miara. Obydwa konkursy zdominowali miotacze Juranda - Wojciech Marok i Jakub Borkowski. Ten pierwszy został Akademickim Mistrzem Polski zarówno w kuli (18.21), jak i dysku (52.45), drugi - także dwukrotnie meldował się na podium, zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce.

MECZ U18 i U20 W RZUTACH CZECHY-WĘGRY-POLSKA. Turniej Nadziei Olimpijskich 2022

(Karpacz, 28-29 maja)

W Kadrze Reprezentacji Polski na mecz U18 i U20 w rzutach Czechy-Węgry-Polska, będący jednocześnie Turniejem Nadziei Olimpijskich 2022 znalazło się troje reprezentantów Juranda Szczytno (najwięcej, obok AZS-AWFiS Gdańsk, spośród wszystkich klubów w Polsce). W pchnięciu kulą Polskę reprezentowali Joanna Marszelewska i Karol Kijewski, a w rzucie dyskiem Damian Rodziak. Trenerem odpowiedzialnym za Kadrę U18 był Maciej Bukowiecki, podobnie jak będzie to miało miejsce na Mistrzostwach Europy U18 w Jerozolimie. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Kijewski (U18) pewnie zwyciężył w konkursie pchnięcia kulą, dając Polsce maksymalną liczbę punktów. Marszelewska (U20) ustanowiła rekord życiowy (13.46) i zajęła trzecie miejsce. Na tej samej pozycji uplasował się Rodziak (U20 - 56.26, rekord życiowy).

MISTRZOSTWA LDK

(Olsztyn, 29 maja)

Rekordowa liczba aż 29 najmłodszych adeptów lekkiej atletyki pod okiem trener Danuty Bukowieckiej wybrała się na zawody do Olsztyna, by spróbować swoich sił w rywalizacji podczas Mistrzostw Województwa LDK („Lekoatletyk dla każdego”). Ze stolicy Warmii i Mazur przywieźli aż 10 medali. Na szczególne uznanie zasługuje Antek Homoncik, który wygrał konkurs wieloskoku ze świetnym rekordem życiowym – 11.86, który jest aktualnie drugim wynikiem w Polsce w kategorii U16.

Zwycięstwa bratu pozazdrościł młodszy Jan Homoncik, który również zwyciężył - w skoku w dal (U12). Na najwyższym stopniu podium stanął też Antoni Strzemieczny, reprezentujący klub w pchnięciu kulą w kategorii (U14). Na drugich pozycjach uplasowali się: Eryk Kryszyłowicz (pchnięcie kulą, U16) i Blanka Karabela (wieloskok, U16), a trzecie miejsca zajęli: Maja Prusik (80m ppł, U16), Antoni Artych (skok w dal, U16) i Krzysztof Herman (skok w dal ze strefy, U12).

Dwa medale dołożyły do tego jeszcze sztafety 4x200 metrów. W kategorii U12 trzecie miejsce zajęli chłopcy w składzie: Alex Bukowiecki, Jan Homoncik, Kornel Kryszyłowicz i Nikodem Zbierzak, a w kategorii U14 na drugiej pozycji zakończyli rywalizację ich starsi koledzy: Adam Herman, Aleksander Szczepanek, Igor Bzymek i Antoni Murek.