Z dorobkiem 4 medali wrócili zawodnicy WSPol. z Mistrzostw Polski MSWiA w Judo.

Udział w zawodach, które odbyły się w Opolu 8 maja, wzięły reprezentacje Komend Wojewódzkich i Szkół Policyjnych oraz Państwowej Straży Pożarnej i BOR-u.

Skromna, pięcioosobowa reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdobyła 2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy. Złote medale wywalczyli: w kategorii do 35 lat, Jacek Szewczak (81 kg) oraz w kategorii powyżej 35 kg Sylwester Prusiński (81 kg). Srebrny medal w kategorii wiekowej powyżej 35 lat zdobył Marek Rybka (73 kg). W kategorii do 35 lat, brązowy medal wywalczył Sebastian Sosnowski (90 kg).

W klasyfikacji drużynowej zespół Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uplasował się na czwartym miejscu.

* * *

Najmłodsi judocy Policyjnego Klubu Sportowego ze Szczytna zdobyli 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale podczas Otwartych Mistrzostw Elbląga w Judo Dzieci im. Czesława Misiuka.

W zawodach, które odbyły się 9 maja w Elblągu udział wzięło blisko 100 zawodniczek i zawodników z 10 klubów.

Mistrzynią Elbląga w wadze do 57 kg została Michalina Lipiec, wśród chłopców tytuły mistrzów wywalczyli: Łukasz Kielin w wadze do 37 kg oraz Bartek Rosiński w kat. do 55 kg. Srebrny medal w wadze do 44 kg zdobyła Klaudia Zdrożna, medale brązowe otrzymali Dominika Hodkowska - waga do 31 kg, Aleksander Wasilcow - waga do 31 kg oraz Mateusz Cieślik - waga do 45 kg.