Asp. Marcin Grabski z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zajął drugie miejsce w wojewódzkim finale Konkursu „Policjant ruchu drogowego 2017”. Dwudniowe zmagania odbywały się w Wyższej Szkole Policji.

Superglina z drogówki
Asp. Marcin Grabski w szczycieńskiej policji służy od 11 lat

W miniony czwartek do WSPol przyjechało dziewiętnastu najlepszych policjantów drogówki reprezentujących poszczególne powiaty regionu. Funkcjonariusze zbierali punkty w sześciu zadaniach konkursowych. Na jednym ze szczycieńskich skrzyżowań ręcznie kierowali ruchem. Następnie, już na terenie WSPol, prezentowali umiejętności udzielania pierwszej pomocy, strzelania, jazdy motocyklem i samochodem na przygotowanych torach. Ostatnią konkurencją był test wiedzy z wybranych zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach i innych przepisów służbowych.

Pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Cezary Piotrowski z KMP w Olsztynie. Drugie miejsce przypadło reprezentantowi KPP w Szczytnie, asp. Marcinowi Grabskiemu, a trzecie – mł. asp. Dariuszowi Pasierowskiemu z KPP w Ostródzie. Trzej najlepsi policjanci w województwie, oprócz dyplomów i pucharów, otrzymali także nagrody pieniężne ufundowane przez komendanta wojewódzkiego. Zwycięzca wraz z asp. Marcinem Grabskim będą reprezentować Warmię i Mazury podczas finału krajowego, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

Marcin Grabski w KPP w Szczytnie służy od 2006 r. Na początku pracował w Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego. W latach 2009 – 2011 był dzielnicowym w mieście i gminie Pasym. Obecnie pełni służbę na stanowisku kontrolera w Zespole Patrolowo – Prewencyjnym i Ruchu Drogowego szczycieńskiej jednostki.

(ew)