W tym tygodniu drukujemy już przedostatni kupon Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Wyniki ogłosimy pod koniec czerwca podczas uroczystości z udziałem starosty Jarosława Matłacha. Sołectwa, których przedstawiciele zajmą I, II i III miejsca, otrzymają od niego w nagrodę odpowiednio 3, 2 i 1 tys. złotych.

Supersołtys na finiszu

Plebiscyt „Kurka Mazurskiego” i starostwa powiatowego na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego powoli dobiega końca. Ostateczny termin głosowania upływa w piątek 17 czerwca. Tydzień później, podczas uroczystości z udziałem starosty Jarosława Matłacha, ogłoszone zostaną wyniki. Przypominamy, że sołectwa, których przedstawiciele zajmą trzy najwyższe miejsca, otrzymają nagrody finansowe w wysokości 3, 2 i 1 tys. złotych. Wśród czytelników biorących udział w glosowaniu rozlosujemy nagrody – niespodzianki. Ważne są tylko kupony wycięte z naszej gazety. Każdy może dostarczyć do redakcji dowolną ich liczbę.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy prezentację naszych finalistów. W tym numerze przypominamy dotychczasowych zwycięzców. W blisko dziesięcioletniej historii Plebiscytu wśród wygranych dominują panowie. Na pierwszym miejscu znalazły się jak dotąd tylko dwie panie – Renata Karwacka ze Spychowa i Mariola Jabłońska z Jesionowca. Tej pierwszej udało się za to wygrać dwa lata pod rząd, czego nie dokonał żaden z panów sołtysów. Oprócz niej dwie wygrane na swoim koncie mają jeszcze Kazimierz Łuszczaniec z Leśnego Dworu oraz Janusz Gębczyński z Nart.

(ew)

 

2008 r. - Kazimierz Łuszczaniec (Leśny Dwór)

2009 r. - Renata Karwacka (Spychowo)

2010 r. - Renata Karwacka (Spychowo)

2011 r. - Kazimierz Łuszczaniec (Leśny Dwór)

2012 r. - Janusz Gębczyński (Narty)

2013 r. - Grzegorz Wanowicz (Dybowo)

2014 r. - Janusz Gębczyński (Narty)

2015 r. - Mariola Jabłońska (Jesionowiec)

2016 r. - ?