Plebiscyt na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego przedłużamy do września. W związku z tym czytelnicy wciąż mogą głosować na swoich faworytów. Do naszej redakcji spłynęło już wiele kuponów z nazwiskami tych, którzy mają szansę wygrać tegoroczną edycję.

Z powodu epidemii koronawirusa, redakcja „Kurka Mazurskiego” w porozumieniu ze starostą Jarosławem Matłachem, współorganizatorem Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego, podjęła decyzję o przedłużeniu terminu głosowania do września. Mamy nadzieję, że do tego czasu sytuacja unormuje się na tyle, abyśmy mogli dokończyć tegoroczną edycję. W najbliższych numerach będziemy drukowali kupony jeszcze w ramach I etapu. Do tej pory czytelnicy nadesłali ich już sporo. Najwięcej głosów spłynęło z gmin Dźwierzuty, Jedwabno i Szczytno. Piętnaścioro sołtysów z poszczególnych gmin, którzy otrzymają najwięcej głosów, znajdzie się w II etapie. Spośród nich wyłonimy zwycięzcę. Przypomnijmy, że sołectwo, które on reprezentuje, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. złotych. Drugie miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a trzecie – 1 tys. złotych.

Głosy można oddawać za pośrednictwem kuponów drukowanych w „Kurku”, dostarczając je do redakcji osobiście lub pocztą. (ew)