W WSPol odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Udział w nich wziął komendant główny, nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Święto policji
Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 59 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, w rocznicę powołania w 1919 r. Policji Państwowej. W Szczytnie uroczystości odbyły się już w czwartek 12 lipca. Dzień wcześniej kadra kierownicza, funkcjonariusze oraz wykładowcy i słuchacze Wyższej Szkoły Policji wraz z kadrą KPP w Szczytnie uczestniczyli we mszy świętej w intencji społeczności akademickiej uczelni w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przed rozpoczęciem uroczystości, nadinsp. Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji wraz z insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i insp. Tomaszem Klimkiem – Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej. Głównym punktem obchodów była uroczysta zbiórka, podczas której wręczono odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom i pracownikom Policji.

W tym roku za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Prezydent RP medalem za długoletnią służbę odznaczył funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Medale Srebrne otrzymali: asp. szt. Janusz Niski oraz st. asp. Krzysztof Stancel.

Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” nadaną przez ministra spraw wewnętrznych i administracji odebrał st. asp. Tomasz Walerzak.

Z okazji Święta Policji awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 59 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

(źródło: WSPol, KPP w Szczytnie)