Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie uroczyście obchodzili Święto Policji połączone ze 102. rocznicą utworzenia tej formacji. Odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe szczycieńskim funkcjonariuszom wręczał komendant wojewódzki nadinsp. Tomasz Klimek.

Święto policji
Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 17 funkcjonariuszy szczycieńskiej jednostki

Uroczysty apel z okazji Święta Policji i 102. rocznicy utworzenia tej formacji odbył się w miniony poniedziałek. Udział w nim wziął m.in. komendant wojewódzki nadinsp. Tomasz Klimek, a także samorządowcy z terenu powiatu szczycieńskiego i przedstawiciele pozostałych służb mundurowych. - Osiągnięte przez naszą jednostkę wyniki, pomimo nadal trwającej pandemii i ogromu dodatkowych obowiązków, z którymi przyszło nam się zmierzyć, mówią same za siebie i są odzwierciedleniem naszej ciężkiej pracy – zwracał się do swoich podwładnych komendant powiatowy policji insp. Radosław Drach, dziękując przy okazji samorządowcom za okazywane policji wsparcie. - W dalszym ciągu liczę na to, że nasza współpraca będzie utrzymywała się na tak wysokim poziomie jak dotychczas – mówił szef szczycieńskich policjantów.

Medale Brązowe Za Długoletnią Służbę z rąk komendanta wojewódzkiego nadinsp. Tomasza Klimka odebrali kom. Jakub Sylwestrzak i podkom. Marcin Stawiarz

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Z okazji Święta Policji, postanowieniem Prezydenta RP, Medale Brązowe za Długoletnią Służbę otrzymali kom. Jakub Sylwestrzak – naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz podkom. Marcin Stawiarz – kierownik Referatu Dochodzeniowo – Śledczego I Wydziału Kryminalnego. Z kolei Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” nadawaną przez ministra spraw wewnętrznych i administracji został odznaczony komendant powiatowy insp. Radosław Drach. Szef szczycieńskiej jednostki odebrał ją podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji zorganizowanych w miniony piątek w Bartoszycach.

W trakcie apelu awanse na wyższe stopnie odebrało 17 funkcjonariuszy szczycieńskiej komendy.

(ew)