Leszek Budny z Gisiela (gm. Dźwierzuty), Tomasz Pawelczyk z Nart (gm. Jedwabno), Monika Nietyksza-Faryn z Krzywonogi (gm. Pasym), Zofia Kosiorek z Orzeszków (gm. Rozogi), Agata Kaczarska z Wałów (gm. Szczytno), Andrzej Marian Bełcikowski z Długiego Borku (gm. Świętajno) oraz Mirosław Deptuła z Nowojowca (gm. Wielbark) to sołtysi z powiatu szczycieńskiego wyróżnieni podczas tegorocznego Forum Samorządowego Sołtysów.

Święto sołtysów do przebojów EnejaJak co roku na zaproszenie marszałka do wspólnego świętowania odpowiedziało sporo ponad tysiąc sołtysów z Warmii i Mazur. Podczas ceremonii otwarcia forum, Marcin Kuchciński, marszałek województwa, podkreślił znaczenie roli sołtysów, wskazując na liczbę około 40 tysięcy tychże liderów społeczności w całej Polsce, z czego 2,5 tysiąca działa na Warmii i Mazurach.

- Rola sołtysa jest nie do przeceniania. To od jego cech i zaangażowania zależy to, jak rozwijają się nasze lokalne społeczności, czy jesteśmy tylko mieszkającymi obok siebie ludźmi, czy tworzymy wspólnotę - mówił marszałek

- Sołtyski i sołtysi to liderzy, z którymi bardzo lubię współpracować, a moje drzwi zawsze są dla nich otwarte w każdej sprawie – deklarowała Sylwia Jaskulska, wicemarszałkini województwa.