Nadejście jesieni wcale nie musi być smutne. Udowodniły to członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Targowie, które zaprosiły mieszkańców oraz gości na święto ziemniaka. Podczas trwającej do późnego wieczoru biesiady nie zabrakło atrakcji muzycznych i kulinarnych.

Święto ziemniaka w Targowie
Po atrakcjach kulinarnych przyszedł czas na wspólne śpiewanie

Główną inicjatorką sobotniej imprezy była Weronika Babiel, pełna energii, aktywna szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Targowie. Na inaugurację jesieni w targowskiej świetlicy zaprosiła mieszkańców oraz znamienitych gości, wśród których znaleźli się: wójt gminy Dźwierzuty Marianna Szydlik, zaprzyjaźnione KGW z Miętkich, sołtys Targowa Piotr Nadstawny, rada sołecka oraz pracownicy gminnych instytucji kultury.

Członkinie KGW przygotowały poczęstunek złożony z tradycyjnych dań. Były więc pieczone ziemniaki, kartoflak, smalec, kiełbaski, surówka z kapusty. Nie zabrakło też pysznych słodkości. Całości dopełniły występy zespołów JaśWerka i Miętkowianki. Solowy koncert dał Janusz Ałaj. Przy jego muzyce biesiadnicy bawili się do późnego wieczoru.

(dk) (ew)