W Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Występy przygotowane zostały przez grupy artystyczne, których zajęcia odbywają się w GOK.

Świętowali dzień mamy i taty
Pierwsze wystąpiły przedszkolaki z grupy języka angielskiego Musical Babies prowadzonej przez Tomasza Banula

Pierwsze wystąpiły przedszkolaki z grupy języka angielskiego Musical Babies prowadzonej przez Tomasza Banula. Dzieci zaśpiewały piosenki po angielsku, tańcząc i pokazując śpiewane elementy. Występ cieszył się zainteresowaniem słuchaczy, którzy bardzo chętnie dołączyli się do wspólnego śpiewu.

Kolejnym punktem programu był pokaz grupy teatralnej prowadzonej przez Wojciecha Grochowalskiego. W tym roku mali aktorzy postawili na improwizację. W ten sposób powstała spontaniczna inscenizacja złożona z kilku elementów. Dzieci pokazały kilka zabaw teatralnych, takich jak ławeczka, radio, obrazek. Podczas jednej z teatralnych sztuk uczestniczki opowiadały za co kochają swoich rodziców. Można było usłyszeć słowa płynące prosto z serca oraz fragmenty sytuacji z przeszłości związanych z rodzicami, które zapadły dzieciom w pamięci. Zwieńczeniem przedstawienia były etiudy przygotowane przez najmłodszych.

Na zakończenie wystąpiły uczestniczki zajęć tańca nowoczesnego prowadzonych przez Lidię Podlecką.

(g)