Przedszkolacy z grupy „Cukiereczki” w ostatni czwartek mieli swoją uroczystość wigilijną. Wystawili jasełka, śpiewali kolędy, a na koniec otrzymali od świętego Mikołaja prezenty.

Święty Mikołaj POD TOPOLĄ

Na ten magiczny wieczór 5 i 6-latkowie z niepublicznego przedszkola „Pod Topolą” w Szczytnie czekali rok. Przygotowania do kolęd i jasełek trwały od listopada.

- Dzieci włożyły w ten program wiele pracy – mówi dyrektor Bożena Mikielewicz. Początek wieczoru to powitanie najbardziej oczekiwanego gościa – Św. Mikołaja. Następnie przedszkolacy zaprezentowali nowoczesne tańce w rytmach latynoamerykańskich, a później przyszła kolej na piękne polskie kolędy.

W drugiej części wieczoru dzieci wystawiły jasełka. W centralnym miejscu świetlicy stała słomiana szopka, przedstawiająca wnętrze stajenki betlejemskiej, w której jak mówi biblijna opowieść, narodził się Jezus Chrystus.

Na zakończenie wieczoru dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami usiedli do wigilijnej wieczerzy, wcześniej dzieląc się tradycyjnym opłatkiem. Potrawy na tę uroczystość przygotował nie tylko personel przedszkola, ale również rodzice milusińskich.

Po wieczerzy Święty Mikołaj rozdał prezenty przedszkolakom, a później pozował do wspólnych zdjęć z najmłodszymi.

(iz)/fot. IZ