W czwartek 18 maja, w 86. rocznicę urodzin Jana Pawła II nadleśnictwa w Szczytnie i Korpelach posadziły sadzonki dębów, wyrosłych z nasion poświęconych przez Ojca Świętego dwa lata temu.

Symbol pamięci

Nadleśnictwo Korpele do posadzenia swojego dębu wybrało teren swojej posesji.

- Sadząc dziś to małe drzewko dębu, symbol życia, mocy i przetrwania, chcemy, aby przez wieki przypominało nam i następnym pokoleniom o wielkim człowieku Janie Pawle II - mówił do przybyłych na uroczystość władz samorządowych i pracowników nadleśnictwa nadleśniczy Waldemar Żebrowski.

Tego samego dnia wieczorem posadzono drugie drzewko na posesji szpitala w Szczytnie. Taki prezent miejscowej placówce medycznej i społeczeństwu sprawiło Nadleśnictwo Szczytno. Uroczystość z udziałem pracowników szpitala, jego pacjentów i leśników, rozpoczęło nabożeństwo majowe, podczas którego modlono się m.in. o rychłą beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II.

- Nasz wielki rodak ludzi chorych otaczał szczególną miłością i troską. Mówił, że są skarbem Kościoła - przypominał ks. Mirosław Rudoman.

Za podarowany dąb podziękował leśnikom dyrektor szpitala Marek Michniewicz. Podkreślał szczególny charakter tego miejsca.

- Tu powstaje życie, tu jest ból, choroba, tu przychodzi śmierć. To miejsce, które bardzo przypomina pontyfikat Ojca Świętego - mówił dyrektor.

* * *

 

W kwietniu 2004 roku do Watykanu udała się delegacja polskich leśników. Podczas spotkania z nimi Ojciec Święty Jan Paweł II poświęcił 500 żołędzi, zebranych z najstarszego dębu w Polsce, Chrobrego. Z nasion wyhodowano niedawno sadzonki, które trafiły do wszystkich polskich nadleśnictw. Dla uczczenia pamięci Ojca Świętego są one sadzone teraz w honorowych miejscach.

(o)

2006.05.24