Ci, którzy się jeszcze nie zaszczepili, mają okazję zrobić to „od ręki”. Już w najbliższą niedzielę na pl. Juranda stanie mobilny punkt szczepień przeciw koronawirusowi jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Nie jest potrzebna ani rejestracja, ani skierowanie. Trzeba zabrać ze sobą tylko dowód osobisty.

Szczepionki od ręki na pl. Juranda
Mobilne punkty szczepień odwiedziły także inne miejscowości w regionie/Fot. Facebook Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego

Mobilny punkt szczepień na pl. Juranda stanie już w najbliższą niedzielę 25 lipca i będzie czynny w godzinach 16.00 – 19.00. Wszyscy chętni, którzy do tej pory się nie zaszczepili, będą mogli to zrobić jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Z myślą o mieszkańcach Szczytna przygotowano 300 dawek. - Aby się zaszczepić, nie potrzeba skierowania ani rejestracji. Należy pamiętać tylko o zabraniu ze sobą dowodu osobistego – informuje inspektor Małgorzata Enerlich z Urzędu Miejskiego w Szczytnie. Akcja jest organizowana we współpracy z Urzędem Wojewódzkim, który przeznaczył na ten cel środki i przekazał je gminom.

Dodatkowym impulsem mającym zachęcić mieszkańców do szczepień, są nagrody dla najbardziej odpornych samorządów. Gmina z największym odsetkiem zaszczepionych otrzyma 2 mln zł, natomiast pierwszych 500 gmin, w których zaszczepi się 67% mieszkańców, dostanie po 100 tys. złotych. Do tego wyniku Szczytnu jeszcze trochę brakuje. Obecnie w pełni zaszczepionych jest w mieście 45,5% mieszkańców. - Ten wynik plasuje nas na 5. miejscu w województwie, 1. w powiecie i 200. w Polsce – mówi Małgorzata Enerlich, zachęcając niezdecydowanych, aby skorzystali z możliwości zaszczepienia się i pomogli miastu w zdobyciu nagrody.

Mobilny punkt szczepień przyjedzie na pl. Juranda po raz drugi w sobotę 7 sierpnia.

(ew)