Zawodnicy szczycieńskiej Katany wywalczyli 13 medali w Gwiazdkowym Turnieju Brazylijskiego Jiu-Jitsu o Worek Świętego Mikołaja. W klasyfikacji klubowej Katana zajęła 3. miejsce.

Szczęśliwa trzynastka KatanyW turnieju, który odbył się w Jakubowie koło Mińska Mazowieckiego, wystartowało około 140 zawodników. Nie zabrakło wśród nich młodych sportowców Katany. Mimo pewnych kłopotów personalnych, spowodowanych odejściem części trenerów (koniec studiów w Szczytnie) i zawodników, ekipa Jacka Szewczaka po raz kolejny wróciła z workiem medali. Pierwsze miejsce zajęli: Tymoteusz Stachula (46 kg), Gaspar Święciński (56 kg), Piotr Szewczak (70 kg) i Marcin Błaszczak (30 kg). Na drugim stopniu podium stanęli: Igor Szewczak ( 38 kg), Igor Szatkowski (76 kg), Lena Sierak (40 kg), Dominik Szczerbo (42 kg), Marcel Malon (33 kg), Ksawery Ochenkowski (27 kg)  i Antoni Skowroński (70 kg). Brązowe medale wywalczyli: Paweł Tumiński i Jakub Kozłowski.

- To kolejny dobry start moich zawodników – cieszy się trener Jacek Szewczak. - Trochę błędów taktycznych w finałach spowodowało, że mali fajterzy wracają z przewagą medali srebrnych, ale spokojnie, w następnych  zawodach będzie tylko lepiej.