Nie wiadomo, czy podczas długiego majowego weekendu dopisze pogoda, ale wiemy, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy miejskich uroczystości. Nie obędzie się bez akcentów patriotycznych, ale nie zabraknie też imprez o charakterze kulturalno – sportowym.

Szczycieńska majówka

Szczycieńska majówka rozpocznie się w niedzielę 1 maja o godz. 10.00 imprezą pod hasłem „Zwierzę nasz brat”. W amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury odbędzie się m.in. prezentacja pupili z miejskiego schroniska „Cztery łapy”. Popołudnie upłynie pod znakiem muzyki. Na scenie MDK-u o godz. 16.00 wystąpią działające przy domu kultury zespoły. Poniedziałek 2 maja zdominują wydarzenia sportowe. O godz. 10.00 w hali im. H. Wagnera przy ul. Lanca odbędzie się otwarty turniej koszykówki. Z kolei o godz. 15.00 pracownicy służb mundurowych i samorządowcy zmierzą się na orliku przy ul. Sportowej w turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Szczytno.

Następnego dnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpocznie o godz. 11.00 msza św. za Ojczyznę w kościele Wniebowzięcia NMP. W jej trakcie homilię wygłosi ks. Andrzej Preuss. Po mszy nastąpi przemarsz ulicami miasta pod pomnik Orła Białego, gdzie nastąpi ciąg dalszy uroczystości. Żołnierze z JW w Lipowcu dokonają zmiany warty, a okolicznościowe przemówienie wygłosi dowódca 8. Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego ppłk Krzysztof Lis. Następnie uczniowie SP nr 6 zaprezentują część artystyczną, a po niej delegacje złożą wieńce pod pomnikiem. Oprawę muzyczną obchodom zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Płośnicy. W godzinach 13.30 – 15.30 w parku przy ul. Skłodowskiej – Curie odbędzie się piknik militarny. W programie znajdzie się prezentacja sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego, stoiska promocyjne służb mundurowych, prezentacja muzyczna uczniów SP nr 3, pracowni kuglarskiej i rycerskiej działających przy MDK-u. Podczas pikniku będzie też można spróbować darmowej grochówki.

(wa)