Zawodnicy SKKK wywalczyli trzy złote medale podczas Mistrzostw Województwa w Karate Kyokushin, które w miniony weekend odbyły się w Szczytnie. W klasyfikacji drużynowej nasz zespół zajął trzecie miejsce.

Szczytnianie trzy razy ze złotem

Mistrzostwa, które przeprowadzono w hali sportowej SP 6, zgromadziły na starcie 188 zawodników z 8 ośrodków. Wśród nich nie mogło zabraknąć karateków trenujących w szczycieńskim klubie. Nie zawiedli Adrian Staszewski (kumite seniorów, -70 kg) i Artur Lutostański (kumite seniorów, -80 kg). Obaj wywalczyli tytuły mistrzowskie. Po złoto siegnął także ich młodszy kolega Adam Wieczyński (kumite kadetów, +45 kg). Na drugim stopniu podium stawali: Michał Zyśk (kumite młodzików, +60 kg), Damian Szejnoch (kumite juniorów mł., -70 kg), Przemysław Romanowski (kumite seniorów, -80 kg), Karolina Kostrzewa (kumite juniorek mł., -55 kg). Brąz wywalczyli: Tomasz Kujtkowski (kumite juniorów mł., -60 kg), Paweł Siurnicki, Sebastian Przybylski (obaj kumite juniorów mł., -70 kg), Marek Bębenek (kumite seniorów, -80 kg), Klaudia Rynkowska (kumite juniorek mł., -55 kg), Ewelina Mirosław (kumite seniorek, -55 kg), Nikoletta Perzanowska (kumite kadetek, -40 kg), Kacper Michalak (kumite kadetów, +45 kg). Dwójka szczytnian zdobyła również medale w kata seniorów: Marek Bębenek wzbogacił się o srebro, natomiast Adrian Staszewski – o brąz.

W klasyfikacji drużynowej SKKK zajął 3. miejsce, za Dobrym Miastem i Bartoszycami.

Choć wśród osób związanych ze szczycieńskim klubem nie brakuje medalistów ważnych imprez, mieszkańcy naszego miasta raczej rzadko mają możliwość przyjrzeć się zawodnikom SKKK w akcji. W trakcie szczycieńskiej imprezy dość licznie zgromadzona publiczność skorzystała z okazji przyjrzenia się specyfice tej dyscypliny.

Najmłodszy z uczestników mistrzostw miał zaledwie 3,5 roku. Tuż po uroczystym otwarciu imprezy milusińscy uczestniczyli w poprowadzonym przez Dariusza Hrynowieckiego, instruktora w SKKK, pokazie. Znalazło się w nim miejsce nawet na tamashiwari w wersji light – zamiast desek łamano tu styropian. Kibice obejrzeli także pokaz aikido, czyli sztuki samoobrony. Uczestniczył w nim m.in. Janusz Staszewski, ojciec utytułowanego karateki Adriana.