Życiowy sukces odniósł Konrad Piwowarski. Zawodnik Płetwala Szczytno zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu 15-latków, które w miniony weekend odbyły się w Dębicy.

Szczytnianin z brązem Mistrzostw Polski

Konrad do tej pory nie miał w swoim dorobku medalu mistrzostw kraju, a w Dębicy do tego, by stał się posiadaczem od razu dwóch krążków, zabrakło bardzo niewiele – dokładnie 0,14 s. O tyle bowiem podopieczny Sławomira Szczerbala był gorszy od zawodnika, który stanął na najniższym stopniu podium. Młody szczytnianin pobił jednak w tym wyścigu – na 50 m stylem motylkowym – rekord życiowy, wynoszący obecnie 26,49 s. Dzień wcześniej Konrad miał jednak powody do radości. W wyścigu na 50 m stylem dowolnym zajął trzecie miejsce z czasem 24,86 s. W mistrzostwach wystartowało ponad 400 zawodników ze 110 klubów z całej Polski.