LIGA OKRĘGOWA SENIORZY

21. kolejka - 2 maja

1:0 - Sebastian Bartosiewicz (82)

MKS: Cichy, Dragun, M. Magnuszewski, Głodzik, Skonieczny, Gregorczyk (83 Zduńczyk), Bartnikowski, Sznaza, Pietrzak (60 Bartosiewicz), Droliński (75 Mastyna), Dębek (33 Zaręba)

Mimo zwycięstwa nad dotychczasowym wiceliderem piłkarze MKS-u swoją grą nie zachwycili.

- Wynik 0:5 do przerwy na naszą niekorzyść w pełni oddawałby przebieg gry - komentował pierwszą połowę poirytowany postawą swoich podopiecznych trener Zbigniew Magnuszewski. - Na szczęście na wysokości zadania stanął Cichy broniąc cztery tzw. setki. Jego koledzy grali jednak słabo, a Dębek wręcz katastrofalnie. Musiałem go zdjąć z boiska, bo żal było patrzeć na jego poczynania. W przerwie wjechałem na ambicję swoim zawodnikom mówiąc im, że tak grając lekceważą kibiców. I to trochę pomogło. Chłopcy zaczęli grać bardziej zespołowo, na plus wpłynęły też zmiany, których dokonałem. W przekroju całego meczu najlepiej wypadła nasza defensywa. Oprócz Cichego drugim bohaterem spotkania okazał się junior Bartosiewicz. Na 8 minut przed końcem zachował się jak rasowy zawodnik. Najpierw zabrał rywalom piłkę ograł obrońcę, a następnie myląc zupełnie bramkarza posłał z 12 metrów piłkę do siatki.

Trener Magnuszewski zapowiada, że w następnym meczu da szansę kolejnemu juniorowi - Mariuszowi Pietrzakowi. W meczu wyjazdowym w Wilczkowie nie będzie mógł wystąpić Bartnikowski (nauka).

Zwycięstwo MKS-u z wielką radością przyjęto w Pasymiu. Tamtejsi BŁĘKITNI, dzięki potknięciu ROMINTY awansowali na fotel wicelidera.

BŁĘKITNI Pasym - CRESOVIA Górowo Iławeckie 3:0 (3:0)

1:0 - Marcin Łukaszewski (16) , 2:0 - Sebastian Łukaszewski (21), 3:0 - Marcin Łukaszewski (28)

BŁĘKITNI: Stefaniak, Michałek (70 Matwiej), Ziętak, Bakuła, Młotkowski, Borkowski (64 Rejtner), Ziółek, S. Łukaszewski, Pławski (75 Gołaszewski), M. Łukaszewski (81 Jastrzębski), Gołębiewski

Trener BŁĘKITNYCH Pasym Marek Gawdziński nie zaznał jeszcze goryczy nie tylko porażki, ale nawet utraty punktu. Dowodzona przez niego drużyna w szóstym, kolejnym meczu zdobyła komplet punktów.

Początek meczu toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali już w 16 minucie gry. Po dośrodkowaniu Sebastiana Łukaszewskiego z rzutu wolnego piłkę do bramki skierował jego starszy brat Marcin. Chwilę później, po uderzeniu Gołębiewskiego od utraty kolejnej bramki uratowała gości poprzeczka. Gospodarze nie ustawali w atakach czego rezultatem był kolejny gol z główki Sebastiana Łukaszewskiego, który skutecznie wykorzystał dośrodkowanie Gołębiewskiego. Taki przebieg meczu zupełnie wybił z rytmu gości. Ich akcje kończyły się na linii defensywnej Błękitnych, gdzie pewnie interweniowali Michałek, Ziętak i Bakuła.

Nie minęły dwa kwadranse, a padła kolejna bramka. Tym razem po perfekcyjnym podaniu Młotkowskiego, M. Łukaszewski popisał się pięknym lobem, podwyższając wynik meczu na 3:0. Trzy minuty później ponownie dał o sobie znać Młotkowski strzelając w krótki róg bramki CRESOVII. Udaną interwencją popisał się jednak bramkarz gości. Chwilę potem po podaniu Borkowskiego idealnej sytuacji nie wykorzystał M. Łukaszewski. Mając przed sobą tylko bramkarza gości posłał piłkę z ok. 8 metrów nad poprzeczkę. Piłkarze z Górowa dali o sobie znać dopiero w 40 minucie kiedy to po raz pierwszy musiał interweniować Stefaniak.

Druga połowa meczu rozpoczęła się wyrównaną walką w środku boiska. Piłkarze Górowa nie mający nic do stracenia, zaczęli poczynać sobie dużo odważniej niż w pierwszej części. Jednak ich kolejne akcje nie przynosiły większego skutku. Gospodarze niesieni dopingiem kibiców nie zamierzali wcale bronić wyniku. W 64 minucie pięknym strzałem z 18 metrów popisał się M. Łukaszewski, jednak bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć. Pewnie zmierzający po kolejne 3 punkty gospodarze kończyli mecz w 10-tkę, gdyż kontuzji w 87 minucie doznał Ziółek.

OLIMPIA Miłki - LZS Lubomino-Wilczkowo 2:1 (1:0)

POGOŃ Ryn - JURAND Barciany 2:0 (1:0)

GRANICA Bezledy - MAZUR Pisz 3:0 vo. (drużyna gości nie posiadała wymaganych dokumentów)

ŁYNA Sępopol - DKS Dobre Miasto 1:0 (1:0)

MAMRY Giżycko - PŁOMIEŃ Ełk 0:2 (0:1)

PISA Barczewo - VICTORIA Bartoszyce 1:2 (0:1)

Tabela

1.VICTORIA 44 50:21 2.BŁĘKITNI 43 54:34 3.ROMINTA 40 39:22 4.MAMRY 38 36:20 5.LUBOMINO 36 51:38 6.SZCZYTNO 34 40:25 7.ŁYNA 32 31:29 8.PŁOMIEŃ 31 29:28 9.OLIMPIA 28 24:28 10.GRANICA 27 36:37 11.PISA 23 35:42 12.CRESOVIA 23 24:41 13.JURAND 22 28:37 14.D.MIASTO 19 26:37 15.POGOŃ 17 27:65

16.MAZUR		14 16:42

JUNIORZY STARSI

GKS Iława - OMULEW Wielbark 1:5 (0:1)

br. Adrian Królicki (25, 67), Jarosław Berk (55), Bartosz Abramczyk (65), Marcin Wilga (84)

MKS Szczytno - pauzował.

MŁODZICY

MKS Jeziorany - MKS Szczytno 7:1 (4:1)

br. Rafał Orzoł (27)

WARMIA-MAZURY Olsztyn - BŁĘKITNI Pasym 6:2 (1:2)

br. Rafał Maziuk (10), Łukasz Duch (28)

TRAMPKARZE

MKS Jeziorany - MKS Szczytno 2:4 (1:1)

br. Krystian Świderek (22), Konrad Rusiecki (38), Łukasz Klimek (45, 56)

wyróż. Mateusz Dudziec, Bartosz Jeger, Łukasz Klimek

WARMIA-MAZURY Olsztyn BŁĘKITNI Pasym 8:2 (2:1)

br. Patryk Malanowski (25), Daniel Przecioska (42)

KLASA "A" SENIORZY

13 kolejka - 2 maja

GRUPA III

STRAŻAK Olszyny - OMULEW Wielbark 0:1 (0:0)

>0:1 - Marcin Wilga (82)

STRAŻAK: Przybysz, A. Kozicki, Prusiński, A. Rapacki, Drozd (46 Nowakowski), Ceberek, Ryszard Kozicki, S. Rapacki, Robert Kozicki, Kowalczyk (60 P. Kozicki), G. Kozicki

OMULEW: Olender, Michalak, Malinowski, Mikulski, Tusiński, Berk (52 Gałaj), Krajewski, Korczakowski (62 Wilga), Łazicki (52 Trzciński), Abramczyk (85 Ambroziak), Maluchnik

W meczu dwóch drużyn zamykających tabelę lepszą okazała się OMULEW. Dzięki temu zwycięstwu zepchnęła na ostatnie miejsce STRAŻAKA. Kibice i działacze z Wielbarka zacierają ręce. W trzech kolejnych meczach rundy wiosennej OMULEW uzyskała komplet 9. punktów, podczas gdy cały jej jesienny dorobek zamknął się zdobyczą... dwupunktową.

GKS Dźwierzuty - OSP Gryźliny 1:1 (1:1)

1:0 - Grzegorz Wiśniewski (9), 1:1 - (28)

GKS: Rozum, Hubacz, Hintz, Abramowicz, Zaborowski, Ciebień, Zawitowski, Wieczorek, Suliński, Wiśniewski, Rutkowski

Od początku spotkania zarysowała się przewaga miejscowych, co szybko znalazło odbicie w strzeleniu przez nich bramki. Prowadzenie jednak rozleniwiło gospodarzy, coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Przy biernej postawie obrony i bramkarza GKS-u piłkarze z Gryźlin doprowadzili do wyrównania.

Po przerwie obydwie drużyny spoczęły na laurach. Na boisku panował chaos, piłkarze razili nieskutecznością, wzbudzając irytację wśród widzów. Ostateczny wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn choć szkoda, że miejscowi nie w wykorzystali szansy podreperowania konta punktowego.

MKS Jeziorany - GKS Stawiguda 0:2 (0:1)

SRWSIO Słupy - GLKS Jonkowo 3:3 (1:0)

LEŚNIK Nowe Ramuki - ORZEŁ SPARTA Biesal 1:2 (1:1)

KORONA Klewki - FORTUNA Gągławki 1:2 (1:1)

Tabela

1.STAWIGUDA 35 45:16 2.JEZIORANY 32 32:18 3.FORTUNA 27 34:24 4.KORONA 22 36:18 5.JONKOWO 22 24:21 6.GRYŹLINY 19 18:17 7.DŹWIERZUTY 17 31:34 8.LEŚNIK 16 21:23 9.ORZEŁ 14 23:33 10.SŁUPY 11 32:39 11.OMULEW 11 15:48

12.STRAŻAK	 8 14:49

JUNIORZY MŁODSI

STRAŻAK Olszyny - OMULEW Wielbark 3:1 (1:0)

br. STRAŻAK: Jarosław Prusiński (60, 75), Adrian Łepkowski (5)

br. OMULEW: Kamil Krasecki (43)

GKS Dźwierzuty - STRAŻAK Gryźliny 9:2 (5:1)

br. Łukasz Hoffer (4, 23, 25, 45, 53, 55, 68), Adam Błędek (6, 12)

KLASA B

12. kolejka - 2 maja

MAZUR Świętajno - ZEON Wierzbica 0:1 (0:1)

>0:1 - (15)

MAZUR: A. Gądek (25 Guziak), Paradowski, R. Gądek, Pantel (60 Piekarski), Tański, Rapacki, Stankiewicz, Kozioł, Miesak, Piotrowski, Grajko

Po ubiegłotygodniowej wysokiej porażce w Jedwabnie gospodarzom bardzo zależało na zdobyciu kompletu punktów. Niestety ledwie minął kwadrans, a rywale prowadzili już 1:0. Jeden z napastników ZEONU wykorzystując błąd defensywy MAZURA znalazł się sam na sam z bramkarzem Gądkiem i strzałem z 10 metrów w lewy róg bramki zdobył dla swojej drużyny prowadzenie. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat lecz rywale cofnęli się do głębokiej defensywy uniemożliwiając miejscowym wypracowanie dogodnych sytuacji. Wynik utrzymał się już do końca spotkania.

KORMORAN Ruszkowo - ZRYW Jedwabno 6:1 (2:1)

br. Daniel Włodkowski (25)

ZRYW: Mateusiak, Zapadka, Majewski, Kawiecki, Karwacki (46 Sznajder), Achremczyk, (46 Żmijewski), D. Włodkowski, P. Włodkowski, Kowalczyk, Dymek (78 Dąbrowski), Mierzejewski

W meczu na szczycie gospodarze rozgromili rywali z Jedwabna. Początek meczu zupełnie na to nie wskazywał. Chociaż już po 20 minutach KORMORAN prowadził 2:0 to piłkarze Zrywu zdobyli bramkę kontaktową, za sprawą Daniela Włodkowskiego, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym.

Do drugiej połowy ZRYW przystąpił z nadzieją na odrobienie strat i podjął walkę o zwycięstwo, ale na dobrych chęciach się skończyło. Stroną przeważają byli miejscowi aplikując przyjezdnym jeszcze cztery gole. Piłkarze z Jedwabna odnotowali pierwszą w tym sezonie porażkę i to od razu tak dotkliwą. Mimo to wciąż zajmują miejsce wicelidera.

OLIMPIA II Olsztynek - ORZYC Janowo 2:1 (2:0)

MAX BUD Piątki - KS Grunwald 2:1 (1:1)

Pauzowali ŹRÓDLANI Łyna

Tabela

1.KORMORAN 11 30 36:16 2.ZRYW 10 23 36:19 3.MAX BUD 11 21 26:16 4.ORZYC 11 15 38:24 5.ZEON 10 13 18:23 6.ŹRÓDLANI 10 12 30:26 7.OLIMPIA II 11 8 18:50 8.MAZUR 11 7 22:33

9.GRUNWALD	11  6 18:35