Bokserzy Gwardii Szczytno aż sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium podczas rozgrywanych w Lidzbarku Warmińskim Mistrzostw Warmii i Mazur w boksie.

Sześciu mistrzów województwa
Trener Marcin Bogdański (w środku) i jego medalowi podopieczni: (od lewej) Marcel Bogdański, Viktor Kłos, Michał Wiktorowski i Paweł Mikołajewski

W sobotę i niedzielę w Lidzbarku Warmińskim rozgrywano Mistrzostwa Warmii i Mazur w Boksie w kategoriach juniorów i seniorów. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Gwardii Szczytno, zwyciężając aż w sześciu kategoriach. Na najwyższym stopniu podium stanęli: seniorzy Adam Łopiałło (75 kg) i Michał Wiktorowski (waga do 92 kg), wygrywając walki finałowe na punkty 3:0. W ten sam sposób rozprawili się ze swoimi rywalami juniorzy: Paweł Mikołajewski (75 kg) i Michał Płocharczyk (63,5 kg). Dwaj młodzi bokserzy Gwardii wywalczyli mistrzowskie tytuły rozstrzygając pojedynki finałowe przed czasem. Karol Lisiewicz (75 kg) pokonał rywala już w 1. rundzie, a Marcel Bogdański - w drugiej. Ten ostatni, podobnie zakończył swoje półfinałowe starcie. Styl jaki zademonstrował w ringu wzbudził uznanie ekspertów, którzy uznali go za najlepszego zawodnika mistrzostw.

Wszyscy zwycięzcy w kategorii junior automatycznie zapewnili sobie awans do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Na drugim stopniu podium stanęli: Viktor Kłos, Patryk Gulbicki, Aleksander Stankiewicz, Adrian Bychta, Karol Banul, Damian Borucki, a na trzecim: Patryk Salwański, Wojciech Dzienian, Antoni Drażdż i Jakub Dadura.

- Walki finałowe pokazały wysoki poziom wyszkolenia bokserskiego naszych zawodników, którzy wyróżniali się na tle swoich przeciwników techniką oraz precyzją w zadawaniu ciosów – podsumował trener Marcin Bogdański.

Duże wyróżnienie spotkało też prezesa i trenera Gwardii Szczytno Zenona Jagiełło. Polski Związek Bokserski nagrodził go medalem okolicznościowym na 100-lecie Polskiego boksu za wniesiony wkład i rozwój boksu olimpijskiego w Polsce.

(mb)