Jackowi Szewczakowi nie udało się obronić tytułu Akademickiego Mistrza Polski. Reprezentant Wyższej Szkoły Policji stanął jednak na trzecim stopniu podium.

Szewczak w brązie

W Międzynarodowych Akademickich Mistrzostwach Polski wystartowało ponad 100 zawodników z 22 klubów i ośrodków. Na matach AWF w Warszawie zaprezentowali się także zawodnicy z Białorusi.

Jacek Szewczak, występujący w kategorii do 81 kg, w pierwszej walce spotkał się z Mariuszem Lewandowskim z Warszawy. Judoka z WSPol. wygrał przed czasem. Trudniej było w pojedynku drugim, gdzie po dramatycznej walce uległ innemu warszawianinowi Sebastianowi Aulichemu. Szewczakowi przyszło wystąpić w repasażach. Wygrał w nich z dwoma byłymi kolegami klubowymi z Gdańska i dzięki temu mógł przystąpić do pojedynku o trzecie miejsce. W dogrywce założył Piotrowi Kujawskiemu (AZS Łódź) trzymanie i mógł się cieszyć z trzeciego miejsca w kraju.

Trener Tadeusz Dymerski zwrócił uwagę na wysoki poziom sportowy i ciekawą oprawę mistrzostw.