Kolejne sukcesy na swoim koncie zanotował Jacek Szewczak. Najpierw w Jaworznie zajął drugie miejsce w Pucharze Polski w Juijitsu, a później wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy.

W Jaworznie szczytnianin wystąpił w nietypowej dla siebie kategorii +94 kg. Nasz zawodnik na silniejszego trafił dopiero w finale, w którym przegrał 1 punktem z Grzegorzem Zimolągiem. Tydzień później Szewczak wystartował w Belgii w Mistrzostwach Europy. Zmagać się tu musiał nie tylko z rywalami, ale i chorobą. Mimo niej poradził sobie przed czasem z zawodnikami z Ukrainy i Niemiec. W walce o finał przegrał 1:4 z reprezentantem Rosji. Warunkiem zdobycia brązowego medalu było pokonanie ważącego prawie o połowę więcej Francuza. Początkowe trudności nie zniechęciły szczytnianina, który ostatecznie wygrał przed czasem, zdobywając swój pierwszy medal ME.

W Belgii startował także inny zawodnik związany ze Szczytnem – Marek Kręcielewski (69 kg). Po dwie walki wygrał i przegrał, co dało mu 7. miejsce i powołanie do kadry na MŚ w Sankt Petersburgu.