Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i OSP Szczytno przyłączyli się do akcji „Świąteczna paczka”. Dzięki zebranym funduszom udało im się spełnić marzenia jednej z rodzin z gminy Jedwabno.

Szlachetn paczka od strażaków
Szczycieńscy strażacy do akcji „Szlachetna paczka” włączyli się już po raz trzeci

Ogólnopolska akcja „Świąteczna paczka” ma też akcenty szczycieńskie. Włączyli się do niej m.in. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i OSP Szczytno. - Do „Szlachetnej paczki” przyłączyliśmy się dwa lata temu, choć wcześniej też organizowaliśmy przedświąteczną pomoc dla potrzebujących, ale we własnym zakresie – mówi mł. bryg. Jacek Baczewski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Szczytnie.

W ramach dobrowolnych składek strażacy uzbierali prawie 2 tys. złotych. Następnie wolontariusze „Szlachetnej paczki” wytypowali rodzinę, do której trafi pomoc. Zgodnie z zasadami akcji, zapewniającymi anonimowość obdarowywanym, darczyńcy niemal do końca nie wiedzieli, kto otrzyma wsparcie. W tym roku była to rodzina z gminy Jedwabno – mama wraz z trojgiem dzieci w wieku od 6 do 19 lat. W paczce od strażaków znalazły się żywność, odzież, obuwie, środki czystości i pościel, a także upominki dla dzieci. - Udało się nam kupić wszystko, czego ta rodzina akurat potrzebowała – cieszy się Jacek Baczewski, podkreślając, że dużą pomoc logistyczną okazali członkowie OSP Szczytno, którzy udostępnili samochód do przewozu paczek.

(ew)