Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 aktywnie zaangażowała się w kolejną edycję „Szlachetnej Paczki”. Dzięki mobilizacji uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji, obdarowani zostaną 79-letni, mocno schorowani małżonkowie ze Szczytna, dla których największym marzeniem była nowa wersalka.

Szlachetna paczka z
W przygotowanie „Szlachetnej Paczki” zaangażowali się również najmłodsi uczniowie SP nr 3, w tym także z klasy I „a” wraz z wychowawczynią Wiesławą Kosińską

Czasem potrzeba niewiele, aby pomóc innym i przywrócić im wiarę w ludzi. Z tego założenia wyszły inicjatorki „Szlachetnej Paczki” w Szkole Podstawowej nr 3, czyli mamy pierwszoklasistów – Magdalena Suska i Anita Muchowska oraz siódmoklasistki – Anna Żywiec. - Zaczęło się od tego, że na portalu „Młode Mamy Szczytno” zorganizowano zbiórkę na rzecz potrzebującej rodziny. Pomyślałam wtedy, dlaczego by nie przeprowadzić podobnej akcji w szkole, gdzie jest nas więcej – wspomina Magdalena Suska, która należy do Rady Rodziców i Rady Szkoły. Panie spotkały się z przychylną reakcją grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły. W akcję udało się włączyć także uczniów uczęszczających do budynku Gimnazjum nr 1. Z bazy danych „Szlachetnej Paczki” wybrano 79-letnich małżonków ze Szczytna – panią Stasię i pana Wernera. - Oboje są już mocno schorowani i żyją skromnie. Ze względu na to, że mieszkają na IV piętrze, z trudem przychodzi im robienie codziennych zakupów, zwłaszcza że pan Werner jest po wypadku i obecnie nie może się poruszać – mówi pani Magdalena. Największym marzeniem małżeństwa była wersalka. Oprócz niej do paczki trafiły jeszcze produkty żywnościowe o długim terminie przydatności, chemia gospodarcza, kosmetyki, ubrania i buty. Inicjatorki akcji są mile zaskoczone odzewem ze strony społeczności szkolnej i sponsorów. - Gdzie nie zapukałam, wszyscy byli chętni do pomocy – cieszy się pani Magdalena. Wszystkie trzy panie podkreślają, że zależało im na tym, aby uwrażliwić dzieci na los starszych, często samotnych osób. Dlatego wybór pary 79-latków nie był przypadkowy. Finał „Szlachetnej Paczki” odbędzie się w tym tygodniu. Z tej okazji dzieci szykują dla obdarowanych seniorów, oprócz prezentów, jeszcze miłą, świąteczną niespodziankę.

(ew)