Po 55 latach działalności Koło Łowieckie „Żbik” doczekało się swego sztandaru. – To wielki dzień w życiu myśliwych – zwracał się do członków koła kapelan szczycieńskich myśliwych ks. Andrzej Wysocki, który w asyście ks. dziekana Józefa Drążka i ks. Edwarda Molitorysa dokonał poświęcenia sztandaru.

Sztandar dla koła Żbik

Uroczyste wręczenie sztandaru Kołu Żbik, ufundowanego przez społeczność powiatu szczycieńskiego, odbyło się w sobotę 6 września w kościele Świętego Krzyża w Szczytnie. Oprócz członków koła i ich rodzin obecni na mszy byli m.in. wicestarosta Kazimierz Oleszkiewicz i wiceprezes Mazurskiej Rady Łowieckiej w Olsztynie Henryk Kajdamowicz, a także sympatycy myślistwa i łowiectwa.

Podczas homilii ks. proboszcz Andrzej Wysocki, jednocześnie kapelan szczycieńskich myśliwych, podkreślał znaczenie wydarzenia, jakim jest otrzymanie sztandaru.

- To wielki dzień w życiu koła „Żbik”. Na jego członkach będzie teraz spoczywała duża odpowiedzialność, aby sztandar nie doznał ujmy – mówił ksiądz Wysocki.

Koło Łowieckie „Żbik” powstało w 1953 roku. Dziś liczy 37 członków, dla których terenem działania są dwa obwody obejmujące Rozogi oraz Żytkowiznę, Czajki i Chochół o łącznej powierzchni 13,5 tys. ha, z czego 3,5 tys. ha to powierzchnia leśna.

(k)