Zawodnicy SKKK Szczytno udanie zakończyli rok, stając sześć razy na podium podczas Ogólnopolskiego Turnieju Bartoszyce Cup 2012. W kategorii lekkiej kadetów triumfował Szymon Zawrotny.

Szymon nie miał sobie równych

Do Bartoszyc pojechała liczna, 17-osobowa ekipa szczytnian. Sporo czasu na tatami spędził Szymon Zawrotny, który stoczył cztery pojedynki. W półfinale, po bratobójczej walce, pokonał Bartka Orzoła. - Szymek to bardzo inteligentny i ambitny zawodnik, potrafi słuchać uwag trenera, ale i sam podejmuje mądre decyzje taktyczne. To rzadkość w tym wieku - chwali go prezes SKKK Piotr Zembrzuski.

Czterokrotnie na matę wychodziła również Julia Kędzierska (kat. średnia kadetek). W półfinale pokonała klubową koleżankę Julię Zalewską. W finale, po dramatycznej walce, uległa Weronice Madej z Lidzbarka Warmińskiego, uznanej za najlepszą zawodniczkę turnieju. Na trzecim stopniu podium stawali: Anna Sieruta (kat. lekka kadetek młodszych) i debiutant Patryk Walaszczyk (młodzicy).

***

Nieco starsi karatecy SKKK rywalizowali w XIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Z piątki zawodników w wieku 16 lat trzech przywiozło brązowe medale.

Kamil Grzegorczyk i Piotr Świderski walczyli w kat. juniorów do 75 kg i zajęli ostatecznie 3. miejsce. - Zważywszy na fakt, ze trenują niecały rok, to duże osiągnięcie – cieszy się trener Piotr Zembrzuski. Powody do zadowolenia dał mu również Karol Kaszubowski (juniorzy +80 kg), który walcząc z niewyleczoną kontuzją ręki, także uplasował się na trzeciej pozycji.