W sobotę 15 maja na kanale Ostródzko-Elbląskim w Małdytach odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Wędkarstwie Spławikowym.

Do zawodów zgłosiło się 28 reprezentacji z 24 szkół. Skład zespołu stanowiło 3 uczniów i osoba dorosła (nauczyciel lub rodzic). Gimnazjum nr 1 ze Szczytna w klasyfikacji zespołowej zajęło pierwsze miejsce łowiąc ok. 6 kg ryb. Drugie miejsce zajęło gimnazjum z Małdyt, a trzecie z Dobrego Miasta.

Skład zespołu ze Szczytna: uczniowie - Grzegorz Chomiuk, Kamil Rasiński i Michał Smacha, rodzic - Sławomir Rasiński (nauczyciel - Artur Trochimowicz). Ponadto Grzegorz Chomiuk zajął pierwsze miejsce w swoim sektorze łowiąc 1620 dkg ryb, za co otrzymał okazały puchar i nagrodę. Wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale, nagrody rzeczowe, a zespół puchar.