W galerii sztuki WSPol odbył się wernisaż prac Ferdynanda Sosnowskiego zatytułowany „Fotografia makro - świat widzialny i niewidzialny.”

Tajemniczy świat makro

Tematyką wystawy jest makrofotografia roślin oraz owadów, ukazująca sekretne szczegóły niedostępne dla nieuzbrojonego oka, bo widoczne tylko w wielkim powiększeniu. Za obiekty autorowi posłużyły rośliny i owady żyjące w najbliższej okolicy - w przyblokowym ogródku, na skwerku i łąkach po drugiej stronie ulicy. Ferdynand Sosnowski uwiecznia ludzi, martwą naturę oraz krajobrazy, jednak najbardziej fascynuje go fotografia przyrodnicza. Na wystawie w WSPol autor prezentuje ponad 30 najnowszych prac stanowiących plon fotograficznych łowów z ubiegłego roku.

- Patrząc na te wszystkie obiekty, człowiek odnosi wrażenie, jakby był odkrywcą, bo takie szczegóły widzi pierwszy raz - dzieli się z „Kurkiem” swoimi odczuciami Ferdynand Sosnowski. Wystawa będzie czynna do 22 kwietnia, od godz. 8.00 do 15.00 w poniedziałki, czwartki i piątki oraz od 8.00 do 18.00 we wtorki i środy.

Marek J. Plitt