To niezwykłe - umieć tańczyć. Wprowadzać swoje ciało w trans, poddawać się rytmowi, wyzbyć wstydu, zatracić. Są tacy, którzy nie umieją bez tego żyć. Grupa dzieci ze Świętajna z zapałem uczęszcza na zajęcia taneczne.

Taneczne inspiracje

Od grudnia w Szkole Podstawowej w Świętajnie istnieją dwa zespoły taneczne. Dzieci pod kierunkiem instruktorki Elżbiety Ostaszewskiej-Serafin uczą się tańca nowoczesnego, który traktowany jest całkowicie rekreacyjnie tak, aby stanowił dobrą zabawę. W zajęciach uczestniczy 29 osób w dwóch grupach wiekowych: z klas I-III i IV-VI.

- Dzieci spotykają się dwa razy w tygodniu. Są bardzo zadowolone z prowadzącej i z zajęć - opowiada dyrektorka Jadwiga Borkowska.

Młodzi tancerze uświetniają swoimi występami uroczystości i imprezy kulturalne. Pierwszy pokaz ich umiejętności miał miejsce na tegorocznej zabawie choinkowej. Artyści zaprezentowali ciekawą oprawę choreograficzną i oryginalne stroje (zaprojektowane i uszyte przez prowadzącą obie grupy), czym zyskali ogromny aplauz publiczności.

- Kolejny większy występ czeka nas na 100-lecie szkoły w Jerutkach - zapowiada prowadząca.

Najbardziej zadowolone są dzieci. W gminie Świętajno dotychczas nie odbywały się żadne zajęcia, w których mogłyby doskonalić taneczne (i nie tylko) umiejętności.

Joanna Radziewicz

2006.02.08