Romuald Tański po raz kolejny został wybrany na przewodniczącego Rady Powiatu Szczycieńskiego Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolnej. Razem z Czesławem Wierzukiem będą delegatami na zjazd wojewódzki.

Tański znów na czele

Nowo wybrani członkowie izby rolnej w powiecie szczycieńskim wyłonili swoje władze na najbliższą kadencję. Po raz trzeci funkcję przewodniczącego będzie pełnił Romuald Tański, rolnik z Pasymia. W przeprowadzonych wyborach otrzymał 9 głosów, podczas gdy jego rywal, Kazimierz Wasielewski z Targowa - 5. Wyłoniono też drugiego, obok Tańskiego, delegata na Walne Zebranie Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolnej. Został nim niedawny wójt Dźwierzut Czesław Wierzuk, na którego głosowało 8 rolników, Zbigniewa Golona poparło 3.

- Na nasz rynek wchodzą duże fermy, musimy bronić interesów rolników, żeby nie pozostali na lodzie. Zajmiemy się też dopłatami - mówi o najpilniejszych zadaniach stojących przed Izbą Czesław Wierzuk.

Wybory na szczeblu wojewódzkim odbędą się 16 marca. Obaj przedstawiciele powiatu szczycieńskiego nie wykluczają, że będą walczyć w Olsztynie o mandat delegata na zjazd ogólnopolski. Tański zasiada w Izbie Krajowej już od 10 lat.

(o)

2007.02.28