W minioną niedzielę trudno było chodzić, a co dopiero biegać. Piłkarzom biorącym udział w wielbarskim Turnieju o Puchar Wójta nie można z pewnością odmówić ambicji. Najlepiej w upale zaprezentowali się zawodnicy Tęczy Łyse.

Tęcza nad Wielbarkiem

Początkowo planowany był udział 6 zespołów, podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. Z gry prawie w ostatniej chwili zrezygnowała Wałpusza 07 Jesionowiec i koncepcję trzeba było zmienić. Ostatecznie zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym, a poszczególne spotkania trwały po 20 min bez zmiany stron.

Wyniki:

Omulew Wielbark jun. - Orzyc Chorzele 1:0, Omulew Wielbark sen. - Start Nidzica 1:1, Orzyc Chorzele – Start Nidzica 1:0, Orzyc Chorzele – Tęcza Łyse 0:2, Tęcza Łyse – Omulew Wielbark sen. 0:0, Omulew Wielbark jun. - Start Nidzica 0:2, Omulew Wielbark jun. - Omulew Wielbark sen. 0:0, Tęcza Łyse – Start Nidzica 1:1, Orzyc Chorzele – Omulew Wielbark sen. 0:2, Omulew Wielbark jun. - Tęcza Łyse 0:1.

Zwycięzcą została Tęcza Łyse, występująca w ciechanowsko-ostrołęckiej lidze okręgowej. Drugie miejsca zajęli seniorzy Omulwi, a za nimi uplasowały się: Start Nidzica, juniorzy Omulwi i Orzyc Chorzele.

- Poszczególne mecze były wyrównane – relacjonuje skarbnik Omulwi Karol Rzepczyński. - Dużą niespodziankę mogli sprawić nasi juniorzy. Gdyby wygrali w ostatnim meczu, zajęliby pierwsze miejsce.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Mateusza Abramczyka z seniorów Omulwi, autora dwóch bramek.