Wszyscy zawodnicy Gwardii Szczytno biorący udział w Otwartych Mistrzostwach Olsztyna Dzieci w Judo wrócili do domu z medalami. To najlepszy występ podopiecznych Tadeusza i Michała Dymerskich w tej imprezie.

Tego jeszcze nie było

W olsztyńskich mistrzostwach uczestniczyło ponad 100 judoków z ośmiu klubów. Zabrakło zapowiadanych wcześniej Rosjan.

W ekipie Gwardii Szczytno złote medale w stolicy województwa wywalczyli: Patrycja Kuklińska (48 kg), Bartosz Kukliński (20 kg), Igor Czaplicki (38 kg) i Michał Jędrzejczyk (60 kg). Na drugim stopniu podium stawali: Olga Kaczmarczyk (52 kg) i Konrad Urbański (32 kg). Trzecie miejsce zajęli: Kacper Maroszek (60 kg), Bartosz Mosio (50 kg) i Jakub Skrocki (38 kg). 5-letni Bartek Kukliński otrzymał ponadto nagrodę dla najmłodszego zawodnika imprezy. W kategorii drużynowej Gwardia Szczytno zajęła czwarte miejsce.

- Jestem bardzo zadowolony – podsumowuje występy podopiecznych trener Tadeusz Dymerski. - Tego jeszcze nie było, żeby wszyscy zawodnicy zdobyli medale, wygrywali swoje walki.