Tir zablokował drogę

Pierwszy śnieg, który na krótko pojawił się w piątek 9 grudnia, sprawił, że warunki na drogach stały się trudne. Nie wszyscy kierowcy najwyraźniej przyzwyczaili się do zimowej aury. W nocy z czwartku na piątek przed Olszynami, kierujący tirem na mazowieckich numerach rejestracyjnych, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Przyczepa samochodu zablokowała odcinek drogi krajowej nr 58, przez co inne auta policjanci kierowali objazdami. Usuwaniem skutków zdarzenia, w tym plamy oleju z jezdni, zajęli się strażacy.

ZDERZENIE W WIELBARKU

W czwartek 8 grudnia około 18.30 na ul. Jagiełły w Wielbarku zderzyły się fiat ducato i opel calibra. Pierwszym z aut podróżowały trzy osoby, mieszkańcy województwa mazowieckiego. Żadna z nich nie odniosła poważniejszych obrażeń. Oplem jechał tylko kierowca, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

GROŹNY EKSPERYMENT

W środę 7 grudnia dwóch uczniów pasymskiego gimnazjum postanowiło przeprowadzić ryzykowny eksperyment w szkolnym holu. Chłopcy w wieku 13 i 15 lat do butelki po napoju wpuścili dezodorant. Po zrobieniu w niej otworów włożyli dwa przewody elektryczne podłączone do przełącznika elektrycznego z zapalniczki. Po wciśnięciu go doszło do wybuchu, w wyniku czego trzeci z uczniów, 13-latek, został ranny i doznał urazu uszu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. O losie domorosłych piromanów zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

IDĄ ŚWIĘTA, UWAŻAJAMY NA ZŁODZIEI

Przed nami gorączka przedświątecznych zakupów. W związku z tym policja apeluje, by w ich trakcie zachować ostrożność i zwracać szczególną uwagę na nasze portfele. Chwilę nieuwagi bez wahania mogą wykorzystać złodzieje, dla których okres przedświąteczny to prawdziwe żniwa. Oto kilka porad policji, jak ustrzec się kradzieży:

* unikajmy sztucznego tłoku, często, zwykle przy wsiadaniu do środków komunikacji miejskiej, wykorzystują go kieszonkowcy;

* nie zostawiajmy rowerów na balkonie, klatce schodowej, przed blokiem, sklepem;

* utrudniajmy „pracę” złodziejom i postawmy na profesjonalne zabezpieczenia – skorzystajmy z blokad i łańcuchów do roweru. Dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno, bo sforsowanie ich zajmie rabusiom więcej czasu.

KOLIZJA NA MICKIEWICZA

W środę 7 grudnia wczesnym popołudniem doszło do kolizji na ul. Mickiewicza w Szczytnie. Kierujący dostawczą kią, najprawdopodobniej na skutek niezachowania ostrożności, uderzył w tył osobowego volvo, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały oba samochody.