Wprawdzie przepowiadanie przyszłości nie jest domeną mediów, ale możemy zaryzykować stwierdzenie, że w najbliższą niedzielę pobity zostanie – i to wyraźnie – rekord Szczycieńskiego Biegu Niepodległości. Trasę wokół Jeziora Domowego Dużego pokona tylko w biegu głównym około 350 osób.

To będzie rekordowy bieg
W Szczycieńskim Biegu Niepodległości do mety można dotrzeć na różne sposoby

Zakończone zostały już zapisy do wzięcia udziału w IV edycji Szczycieńskiego Biegu Niepodległości. Choć organizator ograniczał początkowo liczbę uczestników biegu na 5 km do cokolwiek optymistycznej liczby 300, to na liście startowej można odnaleźć, bagatela, 351 nazwisk – i to osób, które uiściły opłatę. To prawie dwa razy więcej uczestników niż chociażby w roku ubiegłym. Gdy do tego dodamy uczestników biegów dla dzieci i młodzieży (na krótszych dystansach) oraz miłośników jazdy na rolkach czy marszu z kijkami, wyjdzie nam grubo ponad 500 chętnych do świętowania odzyskania naszej niepodległości na sportowo.

Bieg główny rozpocznie się w niedzielę 6 listopada o godz. 12.00. Start z placu Juranda, na którym wyznaczono również metę. Wcześniej przewidziane są inne konkurencje związane z całą imprezą. Miłośnicy spacerowania wokół większego ze szczycieńskich jezior bądź pokonywania tej trasy rowerem muszą się liczyć w tym czasie z utrudnieniami.

(gp)