Do tragicznego wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Polskiej w Szczytnie. 84-letni mężczyzna został tam potrącony przez kierującego volkswagenem transporterem 28-latka. Pieszy zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Tragedia na przejściu
Jako pierwsi na ratunek poszkodowanemu 84-latkowi pospieszyli strażacy. Niestety po przewiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł

W piątek 30 marca rano przechodzący przez przejście dla pieszych przy ul. Polskiej w Szczytnie 84-latek został potrącony przez 28-letnego mężczyznę kierującego volkswagenem transporterem. Jako pierwsi na pomoc poszkodowanemu pospieszyli strażacy. - Mężczyzna leżał na boku, miał widoczną ranę głowy oraz objawy padaczki – relacjonuje kpt. Łukasz Wróblewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Poszkodowany został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować. Starszy mężczyzna wskutek odniesionych obrażeń zmarł. Kierującemu volkswagenem nic się nie stało. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 28-latek na przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa 84-latkowi.

- Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymano mu prawo jazdy – informuje podkom. Ewa Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Niebawem mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku.