Kolejny już tego lata wypadek śmiertelny na drogach powiatu. W poniedziałkowe popołudnie w Nowinach zginął 53-letni kierowca volkswagena craftera. Mężczyzna czołowo zderzył się z ciężarowym iveco po tym, jak z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas. Nieoficjalnie wiadomo, że powodem mogły być problemy zdrowotne mieszkańca Wielbarka.

Tragedia w Nowinach
Mimo starań ratowników, 53-letni mieszkaniec Wielbarka kierujący lawetą zmarł na miejscu wypadku

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek 5 lipca po godzinie 14.00 na odcinku drogi krajowej nr 57 w samym centrum Nowin. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 53-letni mieszkaniec Wielbarka kierujący pojazdem typu laweta marki Volkswagen Crafter, jadąc w kierunku Wielbarka, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka ciężarowym iveco przewożącym elementy stalowe. Jako pierwsi z pomocą poszkodowanemu pospieszyli strażacy. Okazało się, że 53-latek został zakleszczony w rozbitym pojeździe. W chwili dotarcia do niego ratowników jeszcze oddychał, miał jednak poważne obrażenia, w tym otwarte złamania nóg. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do rannego i udzielili mu pierwszej pomocy, tamując krwotok z jednej z kończyn. Następnie pomogli w transporcie mężczyzny do karetki pogotowia. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR. Niestety, przybyły nim lekarz stwierdził zgon 53-latka.

Pojazdem ciężarowym kierował 57-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który nie doznał obrażeń wymagających hospitalizacji. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Droga pozostawała zablokowana przez pięć godzin.

Policja wyjaśnia teraz przyczyny wypadku. Z relacji świadków wynika, że kierujący lawetą już przed zderzeniem z ciężarówką zjeżdżał raz po raz na przeciwny pas. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyzna mógł mieć problemy zdrowotne.

To już czwarty w ciągu miesiąca śmiertelny wypadek na drogach powiatu. W połowie czerwca, także na odcinku DK nr 57 koło Kucborka zginął 28-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Z kolei 19 czerwca w Dębówku doszło do wypadku, w którym życie straciła 26-letnia mieszkanka gminy Szczytno będąca w zaawansowanej ciąży. Dzień później w Lipowcu życie stracił potrącony przez samochód 80-latek.

(ew)