Na terenie jednego z pensjonatów w Tylkowie utonął 58-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Feralnego wieczoru mężczyzna w towarzystwie kolegów łowił ryby.

Tragiczny finał wędkowania
Ciało 58-latka znajdowało się w pobliżu pomostu, na którym łowił on ryby

W środę 7 września przed południem straż pożarna i policja rozpoczęły poszukiwania 58-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna był członkiem ekipy filmowej, która w Pasymiu i okolicach kręciła zdjęcia do serialu. Z informacji uzyskanej przez służby ratunkowe wynikało, że poprzedniego wieczoru 58-latek łowił ryby na pomoście znajdującym się na terenie jednego z pensjonatów w Tylkowie. Towarzyszyli mu dwaj koledzy, którzy około godziny 23.00 postanowili wrócić do ośrodka. Mieszkaniec województwa mazowieckiego zdecydował, że jeszcze trochę powędkuje. Kiedy jego towarzysze rano zorientowali się, że go nie ma, zaalarmowali służby. Na pomoście znaleziono tylko wędki 58-latka. Poszukiwania mężczyzny miały niestety tragiczny finał. Po godzinie 12.00 strażacy zauważyli jego ciało w odległości 2 metrów od pomostu, na głębokości około 2,5 metra i wydobyli je na brzeg.

Ustalenia śledczych wykluczają, aby w zdarzeniu brały udział osoby trzecie.

- Przyczyną śmierci 58-latka było utonięcie – informuje prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekluard. Nieznane są jeszcze wyniki badań toksykologicznych zmarłego. Jego koledzy feralnego wieczoru mieli spożyć niewielką ilość ilość alkoholu.