W środę 1 listopada na drodze krajowej nr 57. miedzy miejscowościami Szczytno i Nowiny doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła 49-letnia kobieta. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Tragiczny poranekDzisiaj po godzinie 8.00 na odcinku Szczytno – Nowiny na drodze krajowej nr 57 doszło do zdarzenia drogowego, w którym śmierć na miejscu poniosła 49-letnia kobieta.

Jak ustalili szczycieńscy policjanci 63-letni kierowca audi jadąc od strony Szczytna wykonał nieprawidłowo manewr wyprzedzania innego pojazdu, wjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka vw golfem.

W wyniku zderzenia pojazdów 49-letnia pasażerka golfa poniosła śmierć na miejscu. W obydwu pojazdach znajdowali się pasażerowie, którzy doznali obrażeń. Uszkodzenia ciała tych osób były na tyle poważne, że zostali przetransportowani do kilku szpitali, tj. w Szczytnie, Olsztynie, Biskupcu i Przasnyszu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia przez kilka godzin. W tym czasie droga była zablokowana, funkcjonariusze wprowadzili objazdy.

Przed godziną 14.00 droga został otwarta dla samochodów. Policjanci ustalili, że kierujący audi 63-latek był trzeźwy.

(na podstawie : KPP Szczytno)