Piłkarze REDY Szczytno zdobyli mistrzostwo województwa żaków. W meczu finałowym pokonali po rzutach karnych swoich rówieśników z DKS-u Dobre Miasto.

Triumf w Uranii

W olsztyńskiej "Uranii" spotkało się sześć najlepszych zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego. Drużyny podzielono na dwie grupy. Każdy z meczów trwał 15 min, bez zmiany stron.

Dla szczytnian, występujących w grupie B, turniej rozpoczął się nie najlepiej. Po trzech minutach meczu z SOKOŁEM Ostróda REDA przegrywała 0:2. - Byłem załamany - przyznaje trener Mirosław Kowalski. Zimny prysznic dobrze podziałał na jego podopiecznych. Pierwsze spotkanie REDA przegrała wprawdzie 1:2, ale później było już znacznie lepiej. Dzięki zwycięstwu z MAZUREM Ełk 2:1 REDA zajęła 2. miejsce w grupie i w półfinale spotkała się ze zwycięzcą grupy A - NAKAMI Olsztyn. Szczytnianie pokonali faworyzowanego rywala 1:0. Mecz finałowy z DKS-em Dobre Miasto to piłkarskie szachy. Zawodnicy obu drużyn pilnowali przede wszystkim dostępu do własnej bramki. Szczytnianie dwukrotnie trafiali w słupek, ale piłka ani razu nie ugrzęzła w siatce. O mistrzostwie województwa rozstrzygnęła seria rzutów karnych. Podopieczni Mirosława Kowalskiego wygrali w niej 3:2 i mogli się cieszyć ze zdobycia pięknego pucharu. Dodatkowy powód do dumy dla trenera szczytnian stanowi fakt, że jeden z jego zawodników, Maciej Dudziec, został królem strzelców turnieju finałowego.

W zespole REDY w Olsztynie wystąpili: Maciej Kowalski, Adrian Korczakowski, Kamil Rogacz, Sebastian Rudzki, Patryk Padiasek, Maciej Dudziec, Adrian Stałanowski, Dawid Żokowski, Jędrzej Rydzewski, Przemysław Augustynowicz, Oskar Hardziej.

W meczu o trzecie miejsce NAKI Olsztyn pokonały SOKOŁA Ostróda 3:0.

(gp)

2006.02.15