Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej troje związanych ze Szczytnem sportowców odebrało od władz miasta nagrody za wybitne osiągnięcia. W gronie laureatów znaleźli się trenująca bowling Jolanta Pazurkiewicz, kulomiot Karol Kijewski oraz trener lekkiej atletyki Maciej Bukowiecki.

Troje wspaniałych
W gronie nagrodzonych znalazł się nauczyciel wychowania fizycznego i trener lekkoatletów Maciej Bukowiecki

Symboliczne czeki na 3 tys. zł laureatom wręczyli burmistrz Krzysztof Mańkowski, jego zastępczyni Ilona Bańkowska i przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Łachacz. Jolanta Pazurkiewicz, Karol Kijewski i Maciej Bukowiecki zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu za 2021 rok.

Jolanta Pazurkiewicz trenuje bowling w Olsztyńskim Klubie Sportowym „Warmia i Mazury”. W poprzednim roku stanęła dziewięć razy na podium i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii B3 kobiet w XVI Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Bowlingu Osób Niewidomych i Słabowidzących.

Karol Kijewski to pracowity i utalentowany kulomiot. Uczęszcza do drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Sportem interesuje się od najmłodszych lat. Od 2016 roku trenuje pchnięcie kulą w Miejskim Klubie Lekkoatletycznym Jurand Szczytno, a jego trenerem jest Maciej Bukowiecki. W 2021 roku został powołany do reprezentacji Polski. Karol zajął 3. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą w Toruniu oraz 2. miejsce w Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą we Włocławku. Zawodnik znalazł się także na 2. miejscu w meczu międzypaństwowym Polska – Czechy – Słowacja – Węgry U18 w pchnięciu kulą.

Maciej Bukowiecki uczy wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Jest trenerem Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Jurand w Szczytnie. W 2021 roku został powołany na stanowisko trenera Kadry Narodowej Juniorów. Pięcioro jego podopiecznych zostało powołanych do reprezentacji Polski. Jego zawodnicy w ciągu roku zdobyli 7 medali Mistrzostw Polski oraz 2 medale międzynarodowe.