Sześć godzin i siedemnaście minut potrzebował szczycieński ultramaratończyk Rafał Kot, na to by trzykrotnie wbiec na Śnieżkę, na wysokość w sumie równą szczytowi Mont Blanc.

Trzeci na Śnieżce
Rafał Kot jako trzeci minął linię najdłuższego dystansu

Rafał Kot, zwycięzca Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego w roku 2020, nie ma czasu na świętowanie sukcesu. Nazajutrz po uroczystym ogłoszeniu wyników ruszył do dalekiego Karpacza, by wystartować w zawodach “3xŚnieżka=1xMtBlanc”. Nazwa oznacza, że wbiegając trzy razy z Karpacza na szczyt Śnieżki, osiąga się łączną wysokość najwyższego szczytu w Europie, czyli Mont Blanc. Łączne przewyższenie sięga 4800 metrów. Zawody rozgrywano na 3 dystansach indywidualnych, gdzie do pokonania było 1, 2 lub 3 wbiegnięcia na Śnieżkę. Rafał Kot oczywiście wystartował do najdłuższego dystansu (3 wbiegnięcia na Śnieżkę), liczącego około 58 kilometrów. Na jego pokonanie potrzebował 6:17:14, co dało mu trzecie miejsce w bardzo wyczerpujących zawodach.

Jak swój start ocenia najpopularniejszy sportowiec w naszym powiecie? - Każdy wbieg na Śnieżkę odbywał się inną trasą, przez co “zwiedziliśmy” spory kawał Karkonoszy. Trasa była trudna i wymagająca. Praktycznie nie było płaskich odcinków - biegło się zazwyczaj albo mocno w górę, albo mocno w dół.

W biegu 3xSnieżka uczestniczył jeszcze jeden zawodnik ze Szczytna - Piotr Szczepanek.

Wyniki

1. Grzegorz Małyga, Wrocław - 5:53:05.00

2. Paweł Sadowski, Janowice Wielkie – 6:00:45.00

3. Rafał Kot, Szczytno – 6:17:14.00


129. Piotr Szczepanek, Szczytno – 9:23:03.00

Bieg ukończyło 219 zawodników.