X Amatorski Turniej Gry Indiaca o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Klonie pod patronatem Wójta Gminy Rozogi zakończył się potrójnym zwycięstwem gospodarzy.

Trzy razy gospdoarze

W turnieju uczestniczyło sześć szkół podstawowych z Klonu, Rozóg, Dąbrów, Kolonii, Łatanej Wielkiej i Olsztyna. W rozgrywkach udział wzięło 121 zawodników (17 drużyn). Łącznie rozegrano 40 meczów. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klonie wywalczyli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. Ten wielki sukces był uwieńczeniem systematycznych treningów pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Kulas.

W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęły uczennice z Rozóg, a trzecie - ze szkoły w Dąbrowach. W kategorii chłopców drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rozogach, trzecie zaś ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie. W kategorii mixed srebrne medale wręczono drużynie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowach, a brązowe - zawodnikom ze Szkoły Podstawowej w Kolonii.

Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „SP KLON INDIACA” z siedzibą w Klonie. Turniej był współfinansowany ze środków Gminy Rozogi.