Maciej Rajski z Białegostoku pokonał 6:3, 6:2 Mikołaja Borkowskiego z Olsztyna w finale rozgrywanego na kortach w Nowym Gizewie tenisowego turnieju „Mazury Masters Cup 2021”.

Turniej w ekspresowym tempie
W turnieju wystąpili zawodnicy grający na profesjonalnym poziomie

Pogoda potrafi płatać figle i to się potwierdziło w przypadku zaplanowanego na 3 dni pierwszego tenisowego turnieju „Mazury Masters Cup 2021”. Ze względu na obfite opady deszczu, które sprawiły, że korty nie nadawały się do gry, zawody przeprowadzono w ekspresowym tempie jednego dnia w niedzielę 4 lipca. Zaproszonych 8 zawodników zostało podzielonych na dwie grupy. Po rozegraniu łącznie dwunastu meczów, w systemie „każdy z każdym”, wyłoniona została czwórka najlepszych tenisistów, którzy zagrali w półfinałach. W pierwszym Maciej Rajski (Piotrków Trybunalski) pokonał Pawła Dzikiewicza (Białystok) 6:2, 6:4, w drugim Mikołaj Borkowski (Olsztyn) był lepszy od drugiego z braci Dzikiewiczów – Piotra (Białystok) po bardzo zaciętym meczu 7:6, 4:6, 10:6. W finale rozegranym już późną porą Maciej Rański zwyciężył Mikołaja Borkowskiego 6:3, 6:2. - W decydującym starciu zmierzyli się najwyżej rozstawieni zawodnicy, a zwyciężył faworyt - tenisista najbardziej utytułowany, wielokrotny Mistrz Polski, zwycięzca turnieju ITF, który jest klasyfikowany na liście ATP – podsumowuje rywalizację Andrzej Jemielita, współorganizator zawodów. - Licznie zebrani widzowie obejrzeli, w tym jednym dniu, kilkanaście zaciętych pojedynków stojących na niezwykle wysokim zawodniczo poziomie. Po raz pierwszy w historii naszego powiatu udało się zorganizować turniej z tak dobrą obsadą zawodników grających na profesjonalnym poziomie – dodaje nasz rozmówca.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy, Gmina Szczytno i Tenis Club Szczytno.