Zawodnicy sekcji bokserskiej GWARDII Szczytno rozpoczęli nowy sezon od udziału w Międzynarodowym Grand Prix o Puchar Scorpiona Szczecin.

Turniej w Szczecinie
GWARDIĘ Szczytno na turnieju w Szczecinie reprezentowało ośmiu młodych bokserów

W rozgrywanym od piątku do niedzieli turnieju wystąpiło 230 zawodniczek i zawodników z Polski, Ukrainy (z medalistami mistrzostw Europy), Niemiec (mistrzowie Bundesligi - Traktora Schwerin), Czech i Słowacji. W rywalizacji z silnymi rywalami reprezentanci szczycieńskiego klubu nawiązali równorzędną walkę, zajmując następujące miejsca:

Karol Lisiewicz (kadet 66 kg) – 1. miejsce

Marcel Bogdański (kadet 60 kg) – 2. miejsce

Oliwier Topa (kadet 70 kg) – 2. miejsce

Khamaza Tykhon (junior 75 kg) – 2. miejsce

Paweł Mikołajewski (kadet 66 kg) – 3. miejsce

Patryk Salwański (kadet 63 kg) – 3. miejsce

Igor Jagiełło (adept 45 kg) – 2. miejsce

Maciej Topa (adept 25 kg)– 3. miejsce.

Zadowolony z występów swoich podopiecznych jest trener Marcin Bogdański. - Bardzo dobrze sobie poradzili. Marcel Bogdański nieznacznie uległ utytułowanemu i bardzo solidnemu pięściarzowi z Ukrainy. W następnej walce  z kolejnym Ukraińcem wygrał 3:0. Oliwier Topa pokazał świetną formę z reprezentantem Niemiec, fundując mu liczenie w 2. rundzie, lecz ostatecznie sędziowie przyznali wygraną przeciwnikowi. Khamaza Tykhon pierwszą walkę wygrał przed czasem, lecz w drugiej musiał pogodzić się z porażką z bardziej doświadczonym zawodnikiem Scorpiona Szczecin. Paweł Mikołajewski bardzo dobrze rozpoczął obie walki, lecz uraz nosa zadecydował o przegranych. Igor Jagiełło w pierwszym pojedynku wypunktował zawodnika z Niemiec, a w drugim nieznacznie doznał porażki – podsumowuje występ młodych bokserów Marcin Bogdański, ciesząc się, że chcą się sprawdzać na silnych turniejach i wyciągają ze swoich walk wnioski.

(b)