Licząca 24 młodych zawodników ekipa Akademii Rozwoju i Aktywności Sportowej – Nogore zdobyła 11 medali na rozgrywanym w Wasilkowie turnieju karate.

Turniej w Wasilkowie
Na turnieju w Wasilkowie młodym karatekom ze Szczytna licznie towarzyszyli najbliżsi

W sobotę szczycieńscy karatecy z Akademii Rozwoju i Aktywności Sportowej – Nogore, wzięli udział w międzynarodowym turnieju I.K.O. Matsushima Polish Open w Wasilkowie. Do rywalizacji przystąpiło 130 zawodników z 11 klubów (w tym trzech zza wschodniej granicy, gdzie poziom karate stoi na wysokim poziomie). Reprezentanci NOGORE (24 zawodników) zdobyli 11 medali – 2 złote, 2 srebrne i 7 brązowych, co pozwoliło im zająć piątą pozycję w klasyfikacji drużynowej. Miasto i Gminę Szczytno oraz Wielbark reprezentowali: Paweł Kocenko i Szymon Kordek – 1. miejsce, Franek Alancewicz i Barbara Bałdyga – 2. miejsce, Maja Gratunik, Paweł Jagaczewski, Aleksander Tański, Łucja Alancewicz, Julian Dziatkowiak, Jędrzej Kowalczyk, Antoni Klimczuk – 3 miejsce. Poza podium uplasowali się: Antoni Bałdyga, Borys Rydel, Julian Kowalczyk, Zofia Dąbrowska, Jakub Denesiuk, Jan Palak, Natalia Nowak, Piotr Lyschcyk, Wiktoria Draba, Kacper Draba, Emilia Żylińska, Ignacy Alancewicz, Antonii Alancewicz. Dziewięcioro dzieci zaliczyło swój pierwszy start w życiu.