Kolejny pracowity weekend z udziałem zawodników, trenerów i sędziów Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate za nami. W piątek reprezentanci SKKK wyjechali do Kalisza, a następnego dnia inna grupa wyruszyła do Bartoszyc.

Turnieje w Kaliszu i Bartoszycach
Z ubiegłotygodniowych wojaży młodzi karatecy nie wrócili z pustymi rękami

W Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski PFKK z udziałem ponad 210 zawodników z 33 klubów. W śród nich była czteroosobowa ekipa ze Szczytna. Najcenniejszy krążek przypadł w udziale Norbertowi Kocakowi z sekcji SKKK w Dźwierzutach. W tym dniu Norbert był bezkonkurencyjny, po dwóch walkach zakończonych przed czasem bez większych problemów wygrał również walkę finałową i tym samym został Mistrzem Polski Kadetów U12 organizacji PFKK. Kolejni nasi zawodnicy Jan Rogala i Natalia Hajn również stoczyli po trzy walki lecz przegrali swoje pojedynki finałowe i ostatecznie zajęli drugie miejsca. Jakby tego było mało, Jaś Rogala do srebra w Kumite dołożył srebro w Kata i tym samym zastał podwójnym wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych U14 PFKK. Tym razem nie powiodło się Ewie Gołaszewskiej, która w drugiej walce przegrała na punkty z zawodniczką gospodarzy, lecz z Kalisza nie wracała z pustymi rękoma. W konkurencji Kata na blisko 30 zawodniczek wywalczyła drugie miejsce. W klasyfikacji drużynowej w Kata ekipa ze Szczytna zajęła 4. miejsce.

W sobotę 34-osobowa ekipa SKKK walczyła w Bartoszycach w gronie 260 zawodników z 14 klubów z kraju. Ogólnopolski turniej Bartoszyce CUP miał obsadę międzynarodową. W zawodach wzięła udział bardzo mocna reprezentacja z Obwodu Kaliningradzkiego i choć nieliczna, to bardzo wymagająca. Poziom walk na turnieju stał na bardzo wysokim poziomie, ale nie przeszkodziło to zawodnikom ze Szczytna aż 14 razy stawać na podium.

W Bartoszycach trzy złote, dwa srebrne i dziewięć brązowych medali dało zawodnikom z SKKK 3 miejsce drużynowo.

Lista nagrodzonych zawodników:

I miejsce: Łucja Dragun, Wiktor Cymerman, Mikołaj Barański

II miejsce: Bartłomiej Draba, Grzegorz Hajn

III miejsce: Maciej Masłowski, Aleksander Orzoł, Eliza Mrożkiewicz, Filip Kandybowicz, Aleksandra Tokarska, Maksymilian Zembrzuski, Julia Sztymelska, Martyna Wiśniewska, Milena Godlewska