Dźwierzucka biblioteka raz w miesiącu organizuje dla dzieci zajęcia literacko-plastyczne, o tematyce nawiązującej do bieżących świąt i wydarzeń.

Twórcze spotkania dla najmłodszych
Podczas lutowego spotkania dzieci wykonały postacie z bajki o Kici Koci

W lutym odbyło się „kocie spotkanie” z ulubioną kocią bohaterką Kicią Kocią. Uczestnicy wysłuchali najpierw opowieści „Kicia Kocia i bardzo fajna rodzina” a następnie wykonali z różnych materiałów postać Kici Koci i Nunusia. Temat marcowego spotkania był z kolei wiosenno-świąteczny. Dzieci robiły naturalne wielkanocne palmy oraz kwiatowe stroiki z papieru. W kwietniu panie z biblioteki zapraszają na „ptasie zajęcia”.

Dzieciom bardzo podobają się te spotkania pełne wspólnych wrażeń oraz kontaktów z nowymi kolegami i koleżankami w wieku od 3 do 10 lat.

Również raz w miesiącu podczas odwiedzin w gminnych przedszkolach w Dźwierzutach i w Rumach przeprowadzane są zajęcia plastyczne z bohaterem czytanej książki. Są to wyklejanki, kolorowanki, papierowe rzeźby z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. W ten sposób mali czytelnicy bardziej zapamiętują treść czytanej opowieści, rozwijają też swoje umiejętności manualne i twórcze.

dk