Zespoły ze Szczytna nie zaliczą VIII edycji halowej Sadidy do najlepszych występów. Zadowoleni mogą być tylko piętnastolatkowie z Redy, którzy zajęli w swojej kategorii drugie miejsce.

Tylko piętnastolatkowie z Redy trzymali fason

W minionym tygodniu w czterech szczycieńskich halach rywalizowało 31 drużyn z Polski, Białorusi i Ukrainy. Mimo międzynarodowej rangi imprezy elektroniczne tablice wyników nie działały, a nawet na najważniejszych meczach brakowało nagłośnienia. Nie to jest chyba jednak powodem nie najlepszego występu szczycieńskich zespołów, które stanowiły na ogół tło dla reszty.

Najdalej zawędrowała Reda I w rywalizacji 15-latków. Podopieczni Dariusza Pogorzelskiego wygrali swoją grupę i dotarli aż do finału, w którym ulegli po rzutach karnych drużynie FC Pilszcz. Mecz miał wyrównany przebieg. Prowadzenie objęli rywale spod czeskiej granicy, Reda doprowadziła do wyrównania w drugiej części spotkania. Remis utrzymał się do końca i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Strzelcy nie mylili się do ostatniej serii. W niej właśnie górą okazał się bramkarz FC Pilszcz i za chwilę utonął w ramionach swoich kolegów. Zespół z liczącego 700 mieszkańców Pilszcza nie był jedyną drużyną z małej miejscowości, która okazała się lepsza od ekip z większych ośrodków. W kategorii U-11 triumfował Gietrzwałd Unieszewo.

(gp)

Kolejność:

U-11

1. Gietrzwałd Unieszewo (…) 6. Reda Szczytno, 7. MKS I Szczytno (…), 9. MKS II Szczytno (9 zespołów).

U-13

1. Błękitni I Stargard Szczeciński (…) 9. Reda I Szczytno (…) 11. Reda II Szczytno, 12. MKS I Szczytno, 13. MKS II Szczytno (13 zespołów).

U-15

1. FC Pilszcz, 2. Reda I Szczytno (…) 8. Reda II Szczytno (9 zespołów).

Królem strzelców w kategorii U-15 został Kacper Kacprzak z Redy I.