Miniony weekend, w przeciwieństwie do poprzedniego, można uznać za całkiem niezły dla naszych drużyn. Nie idzie na razie tylko Wałpuszy 07 Jesionowiec, która z kompletem porażek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli klasy B.

Tylko Wałpusza pozostaje bez punktów
Derby pomiędzy Gwardią (wślizgiem wchodzi Jakub Poździak) i Perkunem zakończyły się podziałem punktów

KLASA OKRĘGOWA

7. kolejka

Kłobuk Mikołajki - Błękitni Pasym 2:3 (2:1)

1:0 – (13.), 1:1 – Aleksander Dobrzyński (18.), 2:1 – (43.-k.), 2:2 – Patryk Malanowski (52.), 2:3 - Jakub Kulesik (70.)

Błękitni: Brzozowski, Król (62. Marcin Łukaszewski), Świercz, Michał Łukaszewski, Młotkowski, Dobrzyński, Zimerman (66. Stańczak), Krupiński (62. R. Malanowski), Nosowicz, Kulesik (73. Adamczyk), P. Malanowski (87. Ciesielski).

Każda seria ma swój koniec i zawodnicy Błękitnych doszli do wniosku, że bessę (trzy porażki w lidze plus klęska w pucharze) warto przerwać. Pierwsza połowa meczu z beniaminkiem niekoniecznie zwiastowała, że pasymianie sięgną po trzy punkty. Podopieczni Patryka Malanowskiego dość szybko stracili bramkę. Niemal tradycyjnie wszystko zaczęło się od prostego błędu, a zawodnik Kłobuka wykorzystał fakt, że Brzozowski stał dość daleko od bramki i go przelobował. Goście szybko odrobili straty – Dobrzyński spożytkował dośrodkowanie Kulesika z rzutu rożnego i doprowadził do wyrównania.